• دیدار از خانواده معزز شهید اکبر رمضی جونوش

   دیدار از خانواده معزز شهید اکبر رمضی جونوش

   دیدار جناب آقای چراغی مشاور امور ایثارگران به همراه جناب آقای غیاثوند بمناسبت روز بزرگداشت مقام شهید از خانواده شهید اکبر رمضی جونوش

   دیدار جناب آقای مهندس چراغی به همراه جناب آقای غیاثوند مسئول شهدای امور ایثارگران از خانواده شهید اکبر رمضی جونوش بمناسبت " روز شهید" در روز شنبه 13 اسفند 96 انجام شد.
   در این دیدار جناب آقای چراغی ضمن عیادت از پدر شهید از جان فشانی های شهید اکبررمضی تقدیر و تشکر نمودند.

   تاریخ شهادت : 1365/4/16

   محل شهادت : مهران

   نحوه شهادت : اصابت ترکش

   شهید اکبر رمضی

   شهید جاوید اکبر رمضی در سال 1339 در تهران و در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود . دوران تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت پشت سر نهاد . از همان دوران کودکی همواره ارتباط خود را با هیاتها ی مذهبی ،مساجد و مراسم دعا حفظ نمود. مدتی به کار و حرفه آزاد اشتغال داشت و سپس به خدمت سربازی اعزام گردید که به علت مجروحیت از ادامه خدمت معاف شد.

   شهید بزرگواردر دوران انقلاب ،در صحنه های مبارزه حضور فعال داشت و به نوبه خود برای پیروزی انقلاب اسلامی تلاش فراوان نمود. پس از پیروزی انقلاب ، به عضویت بسیج در آمد و با آغازجنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ایران، بارها و بارها به جبهه های نبرد عزیمت نمودوبه پاسداری از نظام و انقلاب پرداخت . علاقه وی به حضور در جبهه به قدری شدید بود که علی رغم مجروحیت در دوران سربازی و معافیت دائم از خدمت ،آرام و قرار نداشت و هرگز نتوانست دست از یاری رزمندگان اسلام بردارد.

   شهید عزیز رمضی ،نخستین بار در سال 1360 از طریق لشگر 81 زرهی ارتش به منطقه سومار در غرب کشور اعزام گردید و پس از آن از طریق بسیج سپاه و به طور مکرر تا هنگام شهادت بیش از پنج سال در جبهه های جنگ به نبرد پرداخت . در سال 1365 بر اثر اصابت گلوله توپ به سنگر ایشان و در اثر متلاشی شدن سر مبارک (از فک به بالا ) و قطع شدن دست چپ شربت شهادت نوشید و به لقاءالله پیوست.

   از خصوصیات بارز اخلاقی شهید والامقام ساده پوشی ، خوش اخلاقی ،تواضع و ساده زیستن بود. حضور ایشان در هر جمع و جلسه ای موجب گرمی و نشاط می شد. هرگز نماز اول وقت و به جماعت را ترک نمی کردو نماز را با حال ،حضور ،خضوع و خشوع مثال زدنی بجا می آورد.

   شهید عزیز رمضی همیشه خانواده و بستگان را به رعایت احکام شرعی و توجه اکید به حلال و حرام دعوت
   می کردو به خواهران خود رعایت حجاب کامل و برتر را توصیه می نمود. ایشان در وصیت نامه خود چنین
   می فرماید. ای امت حزب الله، من کوچکتر از آنم که نصیحت یا پیامی بدهم . عاجزانه از شما تقاضا دارم ،امام را تنها نگذارید. ای برادران حزب الهی ،الان زمان آقاابا عبدالله (ع) است . نگو گرفتارم، کار دارم ، ندای لبیک امام را به جان بخر مادر جان ، بدان اگر من به جبهه نروم ،از آن ترس دارم فردای قیامت پیش فاطمه (س) رو سیاه شوی . من نمی توانم خجالت شما را ببینم . ای خواهر انم ،شما هم با حجاب برتر خود (چادر ) که سلاحی آتشین تر از اصلحه (من) است......)

   روحش شاد و راهش مستدام باد

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

آدرس :

بلوار کشاورز، روبروی بیمارستان پارس، وزارت صنعت، معدن و تجارت پلاک 142

کد پستی :

1599691379

تلفن :

021-88960066

پست الکترونیک :

isar.mimt.gov@gmail.com

مجموع بازدیدها : 239,992
تعداد بازدید امروز : 73
تعداد بازدید دیروز : 169
تعداد بازدید هفته : 413
تعداد بازدید این ماه : 2,530
آخرین به روزرسانی : 08:58  1397/12/25