• دیدار از خانواده شهید حجت الله کیا دربندسری

   دیدار از خانواده شهید حجت الله کیا دربندسری

   دیدار از خانواده شهید حجت الله کیا دربندسری

   بمناسبت روز بزرگداشت مقام شهید، بازدید جناب آقای چراغی مشاور امور ایثارگران از خانواده شهید کیا دربند سری

   جناب آقای مهندس چراغی همراه با آقای غیاثوند مسئول شهدای امور ایثارگران بمناسبت روز گرامیداشت مقام شهید، روز شنبه 5 اسفند 1396 از خانواده معظم شهید کیا دربند سری بازدید نموده و مراتب قدردانی را از این خانواده بعمل آوردند و همچنین از ایثارگری ها و جانبازی های این شهید تقدیر نمودند .

   تاریخ شهادت : 1361/3/2

   محل شهادت : خرمشهر

   نحوه شهادت : اصابت ترکش

   شهید حجت الله کیا دربند سری

   شهید بزرگوار حجت الله کیا دربند سری در سال 1319 در خانواده ای مذهبی در بند سر لواسان چشم به جهان گشود . در هیجده سالگی پدر خود را از دست داد و سرپرستی مادر ،سه خواهر و برادرش را بر عهده گرفت . در طول ججوانی و نوجوانی به صورتی فعال در جلسات مذهبی شرکت داشت و یکی از اعضای فعال هیات متوسلین به حضرت فاطمه (س) بود. بعدها ایشان در جهت گسترش فرهنگ اسلامی در بین دوستان و آشناها فعالیتهای موثری انجام داد تا این که در سال 1355 به استخدام وزارت بازرگانی درآمد.

   شهید معظم کیا دربند سری در ایام انقلاب در راهپییمائیها، تظاهراتو اعتصاباتشرکت فعال داشت . اعلامیه های امام (ره) را به طورپنهانی پخش می کرد. در راهپیمائی روز 17 شهریور 1357 حضور فعال داشت. در این روز در حالی که اعضای خانواده منتظر مراجعت وی بودند، با لباسی خون آلود وارد خانه شد. یک راست به اتاق خود رفت و شروع به قرائت قرآن کریم نمود. تا سه روز چیزی نخورد. روز سوم با چشم گریان گفت 0من شاهد پرپر شدن جوانان بودم . افسوس که خودم زنده ماندم و شهید نشدم .

   در یوالله 22بهمن با مزدوران شاه خائن به مبارزه پرداخت و پس از پیروزی انقلاب نیز به عضویت بسیج سپاه پاسداران و کمیته اسلامی درآمد . همزمان با پاسداری از ارمغانها و دستاوردهای انقلاب ، برای بچه ها نیز کلاس درس تشکیل می دادو برای آنان رساله را به زبان ساده تفسیر می کرد.

   با شروع جنگ تحمیلی به صف رزمندگان اسلام پیوست . اولین بار در روز اول مهرماه 1360 قدم به جبهه سومار گذاشت . پس از آن هرگز نمی توانست خارج از جبهه زندگی کند. می گفت قلبم برای جبهه می طپد و روحم برای حبهه به پرواز درآمکده است . شوق حضور در جبهه وی را بارها به جبهه کشاند. در اردیبهشت ماه 1361 مجدداً به جبهه رفت. پس از مدتی با کسب رضایت فرماندهان به کربلای جنوب تغییر مکان داد. در آزادی پادگان حمید شرکت کرد و در اواخر اردیبهشت ماه خود رابه گردان پیاده لشگر محمد رسول الله(ص) که همه رزمندگان آن خود را برای آزادسازی خرمشهر آماده می کردند، معرفی نمود. بنابراین ،شهید والا مقام کیا در بند سری در عملیات بیت المقدس ودر حماسه آزادسازی خرمشهر حضور فعال نمود ودرروز اول خرداد ماه 1361 دعوت حق را لبیک گفت و با اصابت ترکش خمپاره به ناحیه قلب تا ناحیه گردن (که گردن ایشان را قطع کرد) به آرزوی دیرینه خود یعنی نوشیدن شربت شهادت نایل شد و به لقاءالله پیوست.

   از شهید بزرگوار کیا دربند سری پهار فرزند دختر به یادگار مانده است که با از خود گذشتگی همسر گرانقدر ایشان تربیت یاقته اند و هم اینک در مشاغل مناسب و نیز به تحصیل علم و دانش مشغول می باشند.

   شهید والا مقام کیا در بند سری مسلمانی با ایمان ،راستگو ،امانت دار ،مهربان و با تقوا بود. با همسر و فرزندان با مهربانی رفتار می کرد و فردی بسیار با گذشت بود. مشکلات مردم و همسایگان را با نیت خیر حل و فصل می نمود. او همواره خواندن نماز ،تلاوت قرآن و رفتار نیک با دیگران را به همگان و خصوصاً فرزندانش توصیه می نمود. به فرزند ارشد خویش نیز متذکر می شد که نماز و قرآن را فراموش نکند و به دیگران قرآن بیاموزد .

   روحش شاد و یادش گرامی

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

آدرس :

بلوار کشاورز، روبروی بیمارستان پارس، وزارت صنعت، معدن و تجارت پلاک 142

کد پستی :

1599691379

تلفن :

021-88960066

پست الکترونیک :

isar.mimt.gov@gmail.com

مجموع بازدیدها : 239,969
تعداد بازدید امروز : 50
تعداد بازدید دیروز : 169
تعداد بازدید هفته : 390
تعداد بازدید این ماه : 2,507
آخرین به روزرسانی : 08:58  1397/12/25