• دیدار از خانواده شهید سرافراز غلامحسین هفت لنگ

   دیدار از خانواده شهید سرافراز غلامحسین هفت لنگ

   دیدار از خانواده شهید سرافراز غلامحسین هفت لنگ

   دیدار جناب آقای بیرانوند مدیر کل پشتیبانی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از خانواده شهید غلامحسین هفت لنگ

   دیدار جناب آقای بیرانوند مدیر کل پشتیبانی به همراه جناب آقای سلیمانی در روز چهارشنبه 18 بهمن 96 از خانواده شهید غلامحسین هفت لنگ همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تقدیر از رشادتها و جانبازی های این شهید گرامی نمودند.

   شهید غلامحسین هفت لنگ

   تاریخ شهادت : 1362/12/25

   محل شهادت : جزیره مجنون

   نحوه شهادت : اصابت ترکش

   شهید بزرگوار غلامحسین هفت لنگ در سال 1345 در تهران دیده به جهان گشود . از کودکی ، فردی دلنشین و دوست داشتنی بود. پس از طی دوران تحصیل در دبستان ، به دوره راهنمایی وارد شد . در کلاس دوم راهنمایی بود که در مدرسه عشق ثبت نام کرد و یک بسیجی عاشق شد. در همین سال در آزمون ورودبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شرکت کرد. چند روز پس از شهادت ایشان بود که کارنامه قبولی به درب منزل رسید.

   شهید هفت لنگ در دوران خروش امت قهرمان ایران بر علیه رژیم طاغوت ،کم سن و سال بود. اما با این وجودبطور پنهانی در همه تظاهرات و راهپیمائیها شرکت فعال داشت و پس از پیروزی انقلاب به عنوان یک بسیجی برای حراست از انقلاب بصورت داوطلب به جبهه های نبرد عزیمت نمود. نخستین بار در سال 1361 به جبهه کردستان (بوکان) رهسپار شدو با شو رو اشتیاق تمام تازمان شهادت در حبهه های جنگ حضور داشت .

   در جزیره مجنون ودر عملیات خیبر در خط مقدم جبهه به جنگ مشغول بود. هنگامی که سنگرهای ارتش اسلام زیرآتش سخت دشمن قرار گرفته بود و کسی را یارای جلو رفتن نبود. وی به همراه چند تن از همرزمانش با رشادت فراوان وارد یکی از سنگرها شده و شروع به تیر اندازی به سوی دشمن می کند.

   در این میان ترکش یک خمپاره به سر ایشان اصابت کرده و همانگونه که عشق به ابا عبدالله (ع) داشت ، حسین گونه و بدون سر، ندای حق را لبیک گفت و به شهادت رسید.

   شهید هفت لنگ به نماز اول وقت بسیار اهمیت می داد . بسیار متین و با وقار بودو همیشه نسبت به اطرافیان خود. گذشت داشت. به دیگران سفارش می کرد قرآن را قرائت داشته باشند و خود نیز آیات مبارک قرآن ، زیارت عاشورا تو خطبه های سید الشهداء را مدام زمزمه می کرد. او پیوسته زمزمه می نمود که (الهی خودت را به من بشناسان که اگر خودت را به من معرفی نکنی ، نبی تورا نخواهم شناخت . الهی فرستاده ات را به من بشناسان که اگر رسولت را به من معرفی نکنی ، حجت را به من معرفی نکنی ،در دینم گمراه خواهم شد. )

   شهید بزرگوار به مادرش سفارش می کرد مانند حضرت زینب(ص) در شهادت ایشان صبر پیشه کند. پشتیبانی از امام(ره) و ولایت فقیه، رعایت حجاب و دینداری را به همگان توصیه می نمود . ایشان در وصیت نامه خویش صبر زینب گونه را به مادران شهدا و جهاد در راه خدا، یاری امام عزیز، همیشه به یاد خدا بودن و مشورت با افراد خدا ترس را به همگان توصیه نموده اند. شهید عالیمقام خودسازی و اهمیت ندادن به نفس، صبر و شکیبائی در مصائب و سختی ها، ایستادگی در برابر ظلم را مورد توجه خویش قرار داده بود و دیگران را به رعایت این صفات ارزنده دعوت می نمود.


   یادش گرامی و راهش پر روهرو باد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

آدرس :

بلوار کشاورز، روبروی بیمارستان پارس، وزارت صنعت، معدن و تجارت پلاک 142

کد پستی :

1599691379

تلفن :

021-88960066

پست الکترونیک :

isar.mimt.gov@gmail.com

مجموع بازدیدها : 239,985
تعداد بازدید امروز : 66
تعداد بازدید دیروز : 169
تعداد بازدید هفته : 406
تعداد بازدید این ماه : 2,523
آخرین به روزرسانی : 08:58  1397/12/25